Ogłoszenia 12.06.2022 r.

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

(Ap 1,8)

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek 13 czerwca o godz. 16.00 naszą parafię nawiedzi ikona Świętej Rodziny. To szczególny czas modlitwy w intencji naszych rodzin i wspólnot. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.15 modlitwą różańcową. Bezpośrednio po niej o godz. 18.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca, zakończona procesją wokół kościoła. Czuwanie modlitewne przy Ikonie do godz. 24.00. We wtorek możliwość indywidualnej modlitwy przy Ikonie do godz. 15.00, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego, która zakończy peregrynację. Szczegóły na plakatach i w biuletynie parafialnym.

– W poniedziałek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

– we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

– W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach I – komunijnych, pań noszących feretrony, panów do baldachimu. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne.

W czwartek z uwagi na procesję nie będzie cotygodniowej adoracji przy relikwiach bł. Hanny.

-W piątek przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu, w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną.

5. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 zaprasza na bezpłatne warsztaty integracyjne dla Seniorów we wtorek 21 czerwca na godz. 9.00. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Gabriela BRYK

+ Joanna GÓRNIAK-ZABORNIAK

+ Helena WACHOWICZ

+ Marek FIRLET

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu