Ogłoszenia 7.08.2022 r.

„Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.”

(Por. Mt 24, 42a. 44)

 

19.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańcowych; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

– we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

– w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy; o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w sobotę przypada święto NMP Kalwaryjskiej – serdecznie zapraszamy na  kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

3. W piątek 12 sierpnia wieczorna Msza św. będzie sprawowana jako dziękczynna za szczęśliwą pielgrzymkę na Podhale z prośbą o błogosławieństwo Boże dla jej uczestników.

4.  W poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Bukiety już tradycyjnie będzie można nabyć przed kościołem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów tegorocznych prac remontowych.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Aleksandra DRUSZCZYŃSKA

+ Eugeniusz GĄDEK

+ Jan SUROWIAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…

%d bloggers like this: