Ogłoszenia 14.08.2022 r.

„Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.”

(J 10, 27)

 

20.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

–  dziś przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;

–   w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Bukiety będzie można nabyć przed każdą Mszą św. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów trwających prac remontowych.

–  W środę przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

–  W czwartek zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu i w modlitwach za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek o godz. 17.00.

–  W sobotę przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2.  W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.  Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów prowadzonych prac remontowo – konserwatorskich.

4.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Adam WIERZBA

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…

%d bloggers like this: