Ogłoszenia 28.08.2022 r.

„Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.”

(Mt 11,29ab)

22. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Serdecznie witamy pośród nas alumna Dawida Ćwierza rozpoczynającego swoją miesięczną praktykę po IV roku studiów. Otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością.

2. Po wakacyjnej przerwie od czwartku przywracamy Mszę św. w dni powszednie o godz. 7.15. Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy od przyszłego tygodnia na Mszę świętą niedzielną o godz. 11.30. Ma ona pomóc najmłodszym znaleźć własne miejsce we wspólnocie Kościoła.

– dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony; z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

– w czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu; Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00;

– w piątek możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 Msza św. a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; odwiedziny chorych od godz. 9.00;

– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

4. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

w czwartek 1 września:

– o godz. 8.30 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego;

– o godz. 9.30 dla Szkoły Podstawowej nr 3

– o godz. 18.00 dla szkoły Podstawowej nr 10

w piątek 2 września o godz. 8.00 dla Prywatnej Szkoły Inspiracja.

Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży pół godziny przed każdą Mszą św.

5. Doroczna pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 11 września. Z parafii wyruszy autokar. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 6.30. Zapisy w zakrystii.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Ryszard PACZYŃSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…