Ogłoszenia 18.09.2022 r.

„Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.”

(2 Kor 8,9)

 

 

25. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Serdecznie witamy pośród nas ks. Jacka Krzemienia, kapelana wspólnoty „Chleb Życia” prowadzącej domy dla osób starszych, chorych, bezdomnych, a także dla matek z dziećmi. Ksiądz kapelan wygłosi dla nas Słowo Boże, a po Mszach św. odbędzie się kwesta na działalność wspólnoty.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– dziś przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, a w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu;

– we wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników z Korei;

– w środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

– w czwartek cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00;

–  w piątek przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. W październiku przypada 120. rocznica urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej. Z tej okazji organizujemy dwudniową pielgrzymkę autokarową do miejsca urodzenia i chrztu naszej Błogosławionej, a więc do Warszawy i okolic, w dniach 7-8 października. Koszt 290 zł. Serdecznie zapraszamy. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy wszystkich chętnych o jak najszybsze zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek 22 września po Mszy św. wieczornej.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach, podczas których nauczymy się wykonywać wianki i stroiki z szyszek. Warsztaty odbędą się w poniedziałek 26 września o godz. 18.30. Poprowadzi je dla nas florystka z Kijowa, Olena Dovbeshchuk. Szczegóły we wrześniowym biuletynie Nasza Przyjaźń.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia