Ogłoszenia 16.07.2023 r.

„Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.”

15.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

– dziś przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel; odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44  i OO. Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej– szczegóły na plakatach;

– we wtorek przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

– w sobotę święto św. Marii Magdaleny.

2. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona pół godziny przed wieczorną Mszą św., a czwartek o godz. 17.00. W poniedziałek jest połączona z nowenną do św. Mikołaja, w środę z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

3. Zbliża się odpust ku czci św. Anny, która patronuje naszej wspólnocie razem ze św. Mikołajem. Suma odpustowa zostanie odprawiona w środę 26 lipca o godz. 18.00.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny ku czci św. Anny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w godzinach popołudniowych w ogrodzie parafialnym. Początek o godz. 16.00. Prosimy wybierzcie się całymi rodzinami. Zabierzcie dzieci, osoby starsze, przyjaciół, znajomych. Świętujmy razem!

Zachęcamy do współtworzenia naszego festynu. Spotkanie dla osób, które chciałyby się włączyć w jego organizację odbędzie się we wtorek, 18 lipca, o godz. 18.30 na plebanii.

Z racji festynu w przyszłą niedzielę od godziny 14.00 nie będzie możliwości parkowania w ogrodzie. Prosimy o skorzystanie z parkingu przy Bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa.

5. Tradycyjne błogosławieństwo pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św.; zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka będzie wystawiona w kościele).

6. Zachęcamy do udziału w 43. Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku