Ogłoszenia 17.09.2023 r.

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.”

(J 13, 34)

 

24. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy za Młodzież oraz pracujących z nią duszpasterzy. Po każdej Mszy św. istnieje możliwość złożenia ofiary do puszki z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodych w naszej parafii i dekanacie.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– dziś w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu;

– w poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika;

– w środę wspomnienie świętych męczenników z Korei; o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

– w czwartek przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w sobotę przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicielkę stowarzyszenia Open Doors Polska, które pomaga prześladowanym chrześcijanom. Opowie nam ona o trudnej sytuacji w różnych częściach świata, gdzie sama przebywała. Zachęcamy, aby po jej świadectwie zabrać do domu darmowe magazyny Open Doors, aby dowiedzieć się jak można wesprzeć cierpiących chrześcijan.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w środę 20 września o godz. 18.00 i rozpocznie się Mszą św. w kościele.

 5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych odbędzie się 5 października o godz.17.30 w salce na wikarówce.

 6. Dom Pomocy Społecznej mieszczący się przy ul. Radziwiłłowskiej 8 serdecznie zaprasza Seniorów na XIX bezpłatne warsztaty integracyjne we wtorek 19 września o godz. 9.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Po wakacyjnej przerwie Siostry Felicjanki z domu przy ul. Mikołajskiej 18 wznawiają cykl spotkań biblijnych dla kobiet. Najbliższe zatytułowane „Moja historia ukryta w rodowodzie Jezusa” odbędzie się w tym tygodniu w trzech terminach do wyboru. Siostry zapraszają także na nowy cykl biblijny, tym razem otwarty dla wszystkich. Szczegóły na plakatach w gablocie.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Taca w niedzielę inwestycyjną wyniosła 4743 zł. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Alina MUZYK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia