Ogłoszenia 1.10.2023 r.

„Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną..”

(Por. J 10, 27)

26. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1. W sobotę 30 września, w Watykanie abp Grzegorz Ryś przyjął insygnia kardynalskie wraz z  20. innymi papieskimi nominatami. Osobę księdza Kardynała i jego posługę polecamy modlitwie wszystkich parafian.

2. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus siostry karmelitanki bose z pobliskiego klasztoru dzielą się z nami myślami Świętej i obrazkami z jej relikwiami. Są one wyłożone na stoliku w prezbiterium.

3. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. W tym roku dla uczczenia 10. rocznicy sprowadzenia z Fatimy figury Matki Bożej, modlitwa będzie zanoszona także w intencjach indywidualnych. Można je składać codziennie przed nabożeństwem u stóp figury. Różaniec będzie odmawiany w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W czwartki modlitwa będzie się odbywać przy relikwiach bł. Hanny i rozpoczynać kilka minut wcześniej.

4. Z kalendarza liturgicznego:
–  w poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

–  w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; z racji I środy miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana o świętość dla rodzin za wstawiennictwem św. Józefa;

–  w czwartek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny i różaniec, a po nim Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;

– w I piątek października możliwość spowiedzi rano – od 6.30 do 7.30 i po południu od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

–  w sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00; Msza św. w intencji róż różańcowych o godz. 18.00.

5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych odbędzie się 5 października o godz.17.30 w salce na wikarówce.

6. Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie zaprasza do skorzystania z oferty wykładów w ramach 2-letniego Studium Duchowości wprowadzającego w duchowość chrześcijańską oraz rocznego Studium Pogłębiającego wprowadzającego szczególnie w duchowość karmelitańską i biblijną. W zajęciach można uczestniczyć stacjonarnie w Krakowie przy ul. Rakowickiej, jak również zdalnie poprzez internetową transmisję na żywo. Ponadto zajęcia będą nagrywane i udostępniane słuchaczom do odtworzenia w dogodnym czasie. Instytut zaprasza wszystkie osoby pragnące pogłębić swoje życie duchowe i poszerzyć teologiczną wiedzę. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej Karmelitańskiego Instytutu Duchowości – kid.edu.pl

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną- wciąż zbieramy środki na opłacenie faktur za tegoroczne prace remontowe.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Danuta MAJCHER

+ Robert WIERTEL

   Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia