Ogłoszenia 19.11.2023 r.

„Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.”

(J 15,4.5b)

33.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca zapraszamy na godz. 18.30 na nabożeństwo i Mszę św. za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych. Przypominamy o możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W listopadzie adorację kończymy modlitwą za zmarłych.

2. W ramach roku propedeutycznego, który jest przygotowaniem do rozpoczęcia formacji w Seminarium Duchownym naszej archidiecezji, od dzisiaj w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 będziemy gościć w naszej wspólnocie kandydatów do kapłaństwa. Otoczmy ich życzliwością i modlitwą.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego;

– we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP;

– w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;

– w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 23 listopada po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. W ramach Spotkań Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej w piątek 24 listopada o godz. 19.30 w naszym kościele odbędzie się Msza św. dla młodych odkrywających wspólnie piękno Kościoła.

6. Siostry Felicjanki serdecznie zapraszają na kolejne spotkania biblijne. W programie konferencja, modlitwa Słowem Bożym i spotkanie przy herbacie. Szczegóły na plakatach w gablocie.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te składane dziś do puszki z racji VII Światowego Dnia Ubogich. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 6110 zł. Wszystkich troszczących się o odnowę naszego kościoła i jego zabytkowego otoczenia zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

dla solenizantów nadchodzącego tygodnia