Ogłoszenia 14.01.2024 r.

„Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy Chrystusa, łaska i prawda przyszły przez Niego.”

(J 1,41.17b)

2.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1.    Z kalendarza liturgicznego:

-w środę przypada wspomnienie św. Antoniego, opata; w Kościele katolickim w Polsce będziemy przeżywać XXVII Dzień Judaizmu; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45;

-w czwartek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; w naszym kościele cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej- początek o godz. 17.00;

-w piątek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie babcie i dziadków z racji ich święta.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem, w biuletynie parafialnym oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z kościoła. Wszystkie pytania, uwagi i zgłoszenia dotyczące wizyty prosimy kierować do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. O kontakt prosimy szczególnie osoby, które z różnych przyczyn zostały pominięte.

3.  Już dziś serdecznie zapraszamy Parafian i Gości na nasze doroczne kolędowanie, które będzie miało miejsce w niedzielę 28 stycznia i rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. z godz. 15.00.

4. Siostry Felicjanki serdecznie zapraszają na kolejne spotkania biblijne. Pierwsze, dedykowane kobietom, zatytułowane: „Rachab- kobieta, o którą zawalczył Bóg”, drugie otwarte dla wszystkich: „Słowo Boże na czas, gdy potrzebujemy się z kimś rozmówić”. Szczegóły na plakatach w gablocie.

5. Pragniemy poinformować, że w dni powszednie w miesiącach zimowych wszystkie Msze św. i nabożeństwa odbywają się w odnowionej kaplicy Matki Bożej Bolesnej.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.