Ogłoszenia 17.03.2024 r.

„Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną; a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa..”
(J 12, 26a)

5.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Dziś z racji III niedzieli miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–        w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;
–        w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

3. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa. Msza św. wieczorna zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca będzie sprawowana w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin.

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę, 23 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

5. Bardzo prosimy o pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła w sobotę 23 marca od godz. 8.00

6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.15. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs rozstrzygniemy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 5.720 zł .Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także do puszki „Jałmużna postna”. Dziś przed kościołem można nabyć tradycyjne baranki i paschaliki Caritas oraz palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na remont kościoła.

8. Trwamy w modlitwie nowennowej w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św.Andrzeja Boboli i bł .ks. Jerzego Popiełuszki codziennie po każdej Mszy św.
 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na kolejny tydzień Wielkiego Postu