Koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu Chóru V L.O….

W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii Chór V L.O. im. A. Witkowskiego w Krakowie oraz zespół muzyki dawnej Collegium Palestrinae. W ich rewelacyjnym wykonaniu mogliśmy usłyszeć perły bożonarodzeniowej muzyki sakralnej polskiej i zagranicznej, tej współczesnej i tej dawnej. Dziękujemy Chórowi V L.O. pod dyrekcją Pani Ewy Kieres oraz Collegium Palestrinae za wyjątkowy koncert pieśni, szczególnie tych dawnych, które tak rzadko mamy okazję usłyszeć. W programie znalazły się bowiem: 

Collegium Palestrinae:

Missa „Sicut lilium”: Kyrie, Credo – Giovanni Pierluigi da Palestrina
Alma Redemptoris Mater – Tomás Luis de Victoria
Magnum nomen Domini – Bartłomiej Pękiel

Chór V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego:
Veni, veni, Emmanuel – Zoltán Kodály
W żłobie leży – oprac. David Willcocks
Gdy się Chrystus rodzi – oprac. Dawid Kusz OP
Przybieżeli do Betlejem – oprac. ?
Szczęśliwa kolebko – oprac. Paweł Bębenek
Fum, fum, fum – kolęda katalońska
Joy to the world – muz. Lowell Mason
Birthday carol – David Willcocks

Wszystkim miłym Parafianom i Gościom dziękujemy za tak liczne przybycie!