Parafialny Komitet ŚDM przy Parafii św. Mikołaja

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Już 25. lipca (poniedziałek) do naszej parafii przyjedzie ok. dwóch tysięcy pielgrzymów z diecezji Lyon we Francji. Spędzą z nami 6 dni i w sobotę 30. lipca udadzą się na czuwanie przed Mszą świętą z papieżem Franciszkiem.
Obecnie staramy się jak najlepiej przygotować na pobyt gości. Większe grupy będą nocowały w szkołach na terenie naszej parafii (Liceum numer VIII, Zespół Szkół przy ulicy Blachnickiego, Szkoła Podstawowa przy ulicy Topolowej) oraz w ogrodzie za plebanią. Część pielgrzymów skorzysta z gościny parafian. Wciąż nie mamy miejsc noclegowych dla wszystkich, dlatego zachęcamy Państwa do przyjęcia młodzieży w swoim domu. Jedyne co trzeba zapewnić to kawałek podłogi (ok. 2,5 m² na osobę) oraz możliwość skorzystania z łazienki. Pielgrzymi będą mieli ze sobą śpiwory i karimaty. Nasi goście spędzą u swoich gospodarzy czas nocny. Obiad i kolację zapewniają organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w różnych punktach miasta, natomiast śniadanie przygotowują wolontariusze w kilku punktach na terenie parafii. Jeśli macie Państwo chęć i możliwość ugoszczenia pielgrzymów również śniadaniem, można to zrobić, ale nie jest to wymagane.
Parafialny komitet organizacyjny to grupa wolontariuszy, która zajmuje się przygotowaniem Światowych Dni Młodzieży na terenie parafii św. Mikołaja. Zadania komitetu to przygotowanie miejsc noclegowych, śniadań, pakietów pielgrzyma oraz pomoc gościom podczas pobytu w naszej parafii.
Jeśli ktoś z Państwa chce przyjąć w swoich progach pielgrzymów lub włączyć się w prace parafialnego komitetu organizacyjnego, bardzo prosimy o kontakt bezpośrednio z kancelarią parafialną lub pod adresem mailowym: pko.sw.mikolaj@gmail.com
Serdecznie zapraszamy do współpracy!