Ogłoszenia parafialne 3.07.2016

„Sercami waszymi niech rządzi Chrystusowy pokój,
słowo Chrystusa niech w nas przebywa z całym swoim bogactwem.”
(Kol 3,15a.16a)

14. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście. Dziś również o godz. 16 rozpocznie się nasz festyn parafialny, w zależności od pogody w ogrodzie lub w salach w piwnicach plebanii. Przewidujemy liczne atrakcje. Więcej szczegółów w wakacyjnym biuletynie Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie (święto):
– w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

4. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wydarzeniach centralnych z udziałem Ojca Świętego podczas ŚDM na Campus Misericordiae prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. Dla chętnych zostaną zamówione karty wstępu.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, a także te złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Hospicjum domowego dla dzieci Alma spei. W czasie kwesty zebrano 5024, 40 PLN.
Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich i restauratorskich. Za wszelkie wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Bartosz SOBCZYK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego, wakacyjnego odpoczynku…