Ogłoszenia 9.12.2018

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”

(Łk 3,4.6)

2.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

1. Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej, za udział w niej, jak również za miłą, rodzinną atmosferę. W sposób szczególny dziękujemy naszym dobrodziejom, p. Romanowi Kameckiemu z Cechu Rzemiosł Spożywczych za przygotowanie jabłek Świętego Mikołaja oraz p. Jackowi Barankowi z Restauracji Avangarda za uraczenie nas wspaniałym żurkiem. Dziękujemy również  pracowni artystycznej Mali Twórcy za przeprowadzenie mikołajowych warsztatów dla dzieci.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;

– w czwartek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

– w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła: SS. Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 zapraszają na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się we wtorek 11 grudnia o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszych odbędzie się w niedzielę 16 grudnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

6. Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w sobotę 22 grudnia.

7. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach kursu opieki nad osobą obłożnie chorą. Odbędzie się ono w sobotę 15 grudnia o godz. 16.00 w salce w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu).

8. Kontynuujemy akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych oraz środków czystości. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

9. Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprasza na doroczne spotkanie świąteczne „Choinka pod Oknem Papieskim”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 grudnia. Szczegóły na plakacie.

10. W imieniu Arcybractwa Miłosierdzia Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza osoby potrzebujące do wzięcia udziału w Wigilii na Rynku Głównym w Krakowie w niedzielę 16 grudnia.

11. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

12. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Krystyna PIETRYKA

+ Krystyna KOWALIK

+ Marcin WITAS

+ Wojciech KRUC

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia