Relacja z pielgrzymki parafialnej po sanktuariach maryjnych 11.05.2019 r.

W sobotę 11 maja odbyliśmy parafialną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych niegdyś bardzo znanych, dziś rzadziej odwiedzanych, a przecież skrywających łaskami słynące  wizerunki Matki Boskiej. Kolejno odwiedziliśmy kościół Narodzenia NMP w Gaju i  w Myślenicach, kościół Niepokalanego Serca NMP w Borzęcie – rodzinnej parafii naszego Księdza Proboszcza oraz Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach. W każdym ze świętych miejsc zostaliśmy oprowadzeni przez miejscowych proboszczów. Modlitwę przeplataliśmy śpiewem pieśni na cześć Matki Boskiej przy dźwiękach akordeonu. Choć meteorolodzy prognozowali deszcz, Maryja wyprosiła dla nas wspaniałą, słoneczną pogodę. Pielgrzymkę zakończyliśmy w gościnnej parafii w Biskupicach spotkaniem przy grillu. Mamy nadzieję, że owocem pielgrzymki i swoistym podziękowaniem Matce Najświętszej  za jej nieustającą opiekę nad nami będzie zawiązanie róży różańcowej, do czego zaproszeni są nie tylko uczestnicy „majówki”, wśród nich Seniorzy z działającego przy naszej Parafii klubu, ale wszyscy Parafianie.