Ogłoszenia 30.06.2019

„Mów, Panie, bo sługa Twój słucha; Ty masz słowa życia wiecznego.”

(1 Sm 3,9; J 6,68b)

 

13. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Zapraszamy do udziału w ostatnim nabożeństwie czerwcowym dziś o godz. 18.30.

2. Informujemy, że  w okresie wakacyjnym począwszy od jutra nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz. 7.15. Możliwość spowiedzi w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św. Dyżur kancelaryjny: w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30 oraz we wtorki i czwartki od 9.00 do 11.00.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada święto świętego Tomasza Apostoła;

–  w czwartek święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo, podczas którego odczytujemy prośby zanoszone za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej; z racji I czwartku miesiąca będziemy modlić się szczególnie w intencji powołań i powołanych do służby Bożej;

– w I piątek lipca możliwość spowiedzi piętnaście minut przed Mszą św.; nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00;

– w sobotę przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczniemy je Mszą Świętą, po której będzie 15 – minutowe rozważanie i różaniec; odwiedziny chorych od godz. 8.30.

4. Zachęcamy do udziału w XXXIX Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia. Nasza parafia przyłączy się do grupy 17. Zapisy 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy od prywatnego darczyńcy wysokiej klasy kosiarkę traktorową, która ułatwi utrzymanie zieleni. Serdecznie dziękujemy, zapewniając o modlitewnej pamięci. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zebrana taca zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów prac remontowych, które rozpoczną się w lipcu.

6. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 28 lipca. Jedną z atrakcji będzie gra losowa, stąd gorąca prośba o przekazywanie fantów. Można je składać w kancelarii w godzinach urzędowania. Spotkanie dla osób, które chciałyby zaangażować się w organizację festynu odbędzie się 22 lipca po Mszy św. wieczornej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Genowefa KONICKA

+ Daniela KUSIONOWICZ

+ Andrzej DAJDA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu