Ogłoszenia 15.03.2020 r.

 „Panie, Ty jesteś prawdziwie Zbawicielem świata;
daj nam wody żywej, abyśmy nie pragnęli.”
(J 4, 42. 15)

3.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Na terenie naszej archidiecezji zostały wprowadzone prewencyjne środki ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem, zalecane przez KEP. Do 29 marca została udzielona dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św. osobom w podeszłym wieku, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym bezpośrednią opiekę nad nimi, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych nie odbędą się w ogłaszanym wcześniej terminie.

Zobacz: Funkcjonowanie kościoła św. Mikołaja na czas okresu epidemicznego

Prosimy o okazanie troski osobom starszym i potrzebującym m. in. poprzez pomoc w zakupach. W przypadku niemożności zapewnienia takiej opieki prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

2. Możliwość spowiedzi w naszym kościele w tygodniu od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

3. W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona miasta Krakowa i naszego Księdza Proboszcza. Solenizantowi życzymy obfitych łask i błogosławieństwa Bożego, zapewniając o modlitewnej pamięci. Msze św. w intencji Księdza Proboszcza zostaną odprawione w najbliższą środę i czwartek o godz. 18.00.

4. Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał edykt dotyczący rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego rodziców św. Jana Pawła II, sł. B. Karola Wojtyły- seniora i ochrzczonej w naszym kościele Emilii Wojtyły z Kaczorowskich. Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości dotyczące ww. proszeni są o przekazanie ich do Kurii Metropolitalnej w Krakowie do 7 maja br.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele Stowarzyszenie „Dobrosław” przeprowadzi kwestę na rzecz Milenki cierpiącej na nowotwór kości miednicy. Dziewczynka wymaga kosztownego leczenia onkologicznego.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+Krystyna SZCZEPANIK

+Stanisława STAWOWY

+Aleksander BIAŁKIEWICZ

+Leonard WIKLIK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu