Ogłoszenia 9.08.2020 r.

„Pokładam nadzieję w Panu, ufam jego Słowu.”

(Ps 130,5)

 

 

19.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:

– dziś przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

– w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy;

– w czwartek święto NMP Kalwaryjskiej. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny; o godz. 18.00 Msza św. i kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Prosimy o pomoc w niesieniu feretronu z figurką Matki Boskiej.

– W piątek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

–  W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej, a także 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 15.00. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Bukiety będzie można nabyć przed kościołem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów tegorocznych prac remontowych, które powoli dobiegają końca. Już dziś można zobaczyć ich efekty.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do grobu św. Mikołaja we włoskim Bari. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5.  Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy także o przyjmowanie Komunii św. na rękę.

6.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Maria NAWACKA

+ Władysława KLARA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…