Ogłoszenia 4.10.2020 r.

„Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili.”

(J 15, 16)

 

27. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1.Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30. W czwartki odbywa się ona przy relikwiach bł. Hanny i rozpoczyna kilka minut wcześniej. W piątki różaniec prowadzą młodzi Parafianie. W sposób szczególny do udziału w nim zapraszamy dzieci. Dziś nabożeństwo będzie połączone z uroczystą procesją i rozpocznie się wyjątkowo o godz. 18.15.

3. Z kalendarza liturgicznego:
–  w poniedziałek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

–  w środę wspomnienie NMP Różańcowej: Msza św. w intencji róż różańcowych zostanie odprawiona o godz. 18.00;

–  w piątek przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 9 października i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

5. W październiku przypada rocznica urodzin bł. Hanny. Z tej racji w najbliższą sobotę o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. w intencji  wspólnoty szkolnej jej imienia.

6. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dzisiejsza składka inwestycyjna jest przeznaczona na pokrycie kosztów nowego umeblowania zakrystii. Szczegóły w październikowym biuletynie Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

W przyszłą niedzielę z uwagi na obchody XX Dnia Papieskiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Janina HALEWSKA

+ Wiesława MATLĘGA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia