Ogłoszenia 6.06.2021 r.

„Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony, a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.”

(J 12, 31b-32)

 

10. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś o godzinie 18.30, a w tygodniu o godz. 17.30. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

2. Z kalendarza liturgicznego:

–  We wtorek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

–  W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Podczas Mszy św. wieczornej, w czasie której będziemy modlić się szczególnie w intencji ks. Mateusza z racji 10. rocznicy jego święceń oraz ks. Dominika z okazji jubileuszu urodzin, poświęcenie wianków. O godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

–   W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Bazylice XX. Jezuitów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

–  W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3.  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 11 czerwca i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

4.   W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00.

5.   Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu