Ogłoszenia 13.06.2021 r.

„Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.”

11. NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dziś wieczorem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.00. Następnie przejdziemy w procesji różańcowej wokół kościoła. Nabożeństwu przewodniczyć będzie ks. Michał Iwan, Prokurator Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

2. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30; w środę są połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– dziś przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, patrona śp. ks. Prałata Antoniego Sołtysika, którego polecamy pamięci modlitewnej wszystkich Parafian;

– we wtorek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

–  w czwartek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

–  w sobotę z racji 19. dnia miesiąca Msza św. wieczorna zostanie odprawiona przy ołtarzu św. Józefa; za udział w niej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4.  Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5.  Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii.

6.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Maria ZWOLIŃSKA

+ Antonina MAREK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu