Ogłoszenia 4.02.2024 r.

„Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby.”

(Mt 8, 17)

 

5.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty- po Mszach świętych możliwość poświęcenia wody, chleba i soli;

– we wtorek przypada wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy;

– w środę, 7 lutego, Msza św. wieczorna będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa o świętość dla naszych rodzin;

– w sobotę przypada wspomnienia św. Scholastyki, dziewicy;

– w przyszłą niedzielę wspomnienie NMP z Lourdes i XXXII Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 13.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej. Bardzo prosimy, aby osoby, które chcą być odnotowane w księgach parafialnych przyniosły karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem.

3. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie wspólnoty różańcowej, na które serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pragnące stać się częścią siedmiu róż na 700 lat naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00.

4. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem w przyszłą niedzielę możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 19.00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone 2 lutego jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Wciąż zbieramy środki na pokrycie ubiegłorocznych prac remontowych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Anna KĄCKA

+ Krystyna JAWORSKA-PAŁKA

+ Jadwiga KRET

+ Teresa WOŁEK

+ Helena POPIOŁEK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia